Malum Evi Taşımak malukatlı bir iştir. Evden eve nakliyat yapan firmalar genelikle evi Monte ve Demote işlerinde en az hasar adına en iyi şekilde ve uzman personel ile çalışmaktadır.

Her ne kadar Eşyalara kırılmayacak, zarar vermeyecek densede taşıma esnasında ya bir yere çarpma yada, denge kaybından kaynaklanan sorunlardan dolayı, ev eşyaların zarar görüldüğü bir gerçektedir. Bunun için evini nakliye eden kişin öncelikle tüm eşyalarının , nakliye eden firmanın sigortalatması gerekmektedir. Aksi taktirde oluşabilecek kötü durumlarda müzdarip olunur. Eşyalara zarar gelmesi durumunda sigortalanan eşyanın bir nüsası ev sahibine bir diğeride firma sahibinde kalmak şartı ile anlaşılır. Her iki tarafından haklı olabilimesi, ve mağdur duruma düşmemesi adına bunlar gereklidir.

Zarar Gören Eşyanın Sigorta Tarafından Ödenmesi

Zarar gören eşyanın, sigorta ilk önce hasa ve ya kırılan eşyanın hasarını tespit ettikten sonra sigorta bedeli ödenir. Eğer böyle bir durumda kaşılaştığınız anda aynı gün içerisinde sigorta firmasına başvurup gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde yapılan sigorta geçerisiz olup bu konuda mağdur olabilirsiniz.

Eşyanın Sigorta Süresi hakkında

Eğerki hasar gören eşyanına aynı gün değilde bir ve ya sonraki gün yaptığını takdirde sigorta kapsamına giren eşya süresi dolmuş olup herhangi bir bedel ödenmemektedir. Yada Evinizi taşıyan firma ile konuşup nakliyat tarihini 1 günde uzata bilme imkanınız vardır. Ama bu olay nakliyat firmalarına göre değişir, bazıları uzatmaya bilir, ve ciddi anlamda sorunlarla karşı karşıya olabilirsiniz. Bunun için Güvendiğiniz bildiğiniz Nakliyat firmalarla çalışmalı güven ve huzur içinde evden eve nakliyat edebilirsiniz.

En önemli husus olan sigortalı taşıma, bu denli önemldir. Kim bilir Eşyaları ne zorluklarla alındı. Bunun doğru tercih her zaman önemlidir.